ZAKOŃCZENIE REKRUTACJI NA PIERWSZĄ EDYCJĘ KURSÓW

Uprzejmie informujemy, że zakończyliśmy rekrutację na I edycję kursów kwalifikacyjnych
i specjalistycznych w ramach projektu „Z nami zdrowiej – kursy kwalifikacyjne
i specjalistyczne dla pielęgniarek i położnych”
. Pierwsze zajęcia na kursach specjalistycznych planowane są 30 września, 1 i 2 października 2016 r. (Ordynowanie leków
i wypisywanie recept cz. I i II od listopada 2016).
  Informujemy jednocześnie, że w Częstochowie zostaną uruchomione następujące kursy:

1)  Wywiad i badanie fizykalne;

2)  Ordynowanie leków i wypisywanie recept cz. I;

3)  Ordynowanie leków i wypisywanie recept cz. II;

4)  Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego;

5)  Rehabilitacja osób z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi;

W związku z brakiem chętnych na kurs „Opieka pielęgniarska nad chorymi w leczeniu systemowym nowotworów” – kurs ten nie będzie uruchomiony w I edycji – osoby zainteresowane tym kursem prosimy o zapisywanie się na drugą edycję – w roku 2017.

Informujemy również, że na kurs Ordynowanie leków i wypisywanie recept cz. I oraz na kurs Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego jest więcej chętnych niż miejsc. Istnieje jednak szansa, że przyjmiemy wszystkie chętne osoby - czekamy aktualnie na decyzję Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie. W związku z powyższym planowany na 5 września egzamin kwalifikacyjny na razie nie odbędzie się. O decyzji Ministerstwa Zdrowia niezwłocznie powiadomimy Państwa na stronie internetowej Projektu. W przypadku negatywnej decyzji Ministerstwa – egzamin odbędzie się 14 września 2016 r. o godz. 16.00 w budynku Wyższej Szkoły Zarządzania w Częstochowie przy ul. 1 Maja 40.

Kursy specjalistyczne w innych województwach (małopolskie – Oświęcim, podkarpackie – Jarosław, opolskie – Opole, kujawsko-pomorskie – Bydgoszcz) odbędą się zgodnie z harmonogramem, przy czym są jeszcze wolne miejsca na te kursy, w związku z czym zachęcamy do złożenia dokumentów rekrutacyjnych – rekrutacja będzie prowadzona w systemie ciągłym.

Od stycznia 2017 r. rozpocznie się również realizacja kursów kwalifikacyjnych: Pielęgniarstwo onkologiczne i Pielęgniarstwo psychiatryczne.

Informujemy jednocześnie, że osoby zainteresowane udziałem w kursach w ramach II edycji mogą już składać dokumenty w Punkcie rekrutacyjnym Uczelni – rekrutacja ta będzie prowadzona w systemie ciągłym.