Działalność Naukowo-Społeczna

 


Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej Szczególnym akcentem uroczystości było symboliczne „czepkowanie" studentów kierunku pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Zarządzania w Częstochowie, którego dokonały mgr Renata Wróż i mgr Magdalena Noszczyńska - nauczyciele zawodu i wykładowcy. Po złożonym ślubowaniu przez studentów odśpiewano Hymn Pielęgniarski, który jak co roku zaintonowała Dorota Kowalik - Pielęgniarka Oddziałowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.

 

 

 

 

  


Szanowni Studenci  kierunku Pielęgniarstwo

Osoby zainteresowane udziałem w organizowaniu kampanii społecznej „Wiedza ratuje życie” mogą zgłaszać się do Pani Jadwigi Korzeniowskiej - Opiekuna Koła Naukowego kierunku Pielęgniarstwo (terminy konsultacji dostępne w serwisie studenckim) lub do Biura Karier (pokój 3.11)

 


Uprzejmie informujemy że prelekcja w ramach kampanii społecznej "Wiedza ratuje życie" pt. "Alkohol i jego wpływ na zdrowie" odbędzie się w październiku br.

Szkoły zainteresowane udziałem w prelekcji prosimy o wcześniejsze zgłaszanie uczestnictwa: tel. 34 368 33 90 email: biurokarier@wsz.edu.pla9@wsz.edu.pl

 


      

Informujemy o zmianie terminu prelekcji dotyczącej depresji . Serdecznie zapraszamy w dniu 28 lutego o godzinie 12:00.

 

Katedra  Pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Zarządzania w Częstochowie organizuje kampanię społeczną pod hasłem „Wiedza ratuje życie”. W ramach kampanii Uczelnia zorganizuje cykl prelekcji promujących profilaktykę zdrowotną i zwiększających społeczną świadomość w tej dziedzinie. Kampania będzie realizowana od marca 2012 do grudnia 2013 roku

przy współudziale fundacji i stowarzyszeń zajmujących się tematyką ujętą w programie. Akcja rozpoczęła się warsztatami z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które odbyły się w dniu 29 marca w budynku Uczelni przy ulicy 1 Maja 40. Kolejne prelekcje w ramach kampanii „Wiedza ratuje życie” będą odbywały się co 2 miesiące i będą dotyczyły:

  • Transplantologii,
  • Zatruć grzybami,
  • Promocji idei oddawania krwi i szpiku kostnego,
  • Depresji,
  • Anoreksji i bulimii,
  • Narkotyków i ich wpływu na zdrowie,
  • Alkoholu i jego wpływu na zdrowie,
  • Profilaktyki HIV i HCV

Do udziału w prelekcjach zapraszamy młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich mieszkańców naszego miasta zainteresowanych tematyką. Wszystkie spotkania będą odbywały się w godzinach popołudniowych w budynku Uczelni przy ulicy 1 Maja 40. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych istnieje możliwość zorganizowania każdej prelekcji również w godzinach przedpołudniowych. Szkoły zainteresowane udziałem w prelekcjach prosimy o wcześniejsze zgłaszanie uczestnictwa: tel. 34 368 33 90 email: biurokarier@wsz.edu.pl. Udział w prelekcjach organizowanych w ramach kampanii jest bezpłatny. 

tel. 34 368 33 90 e-mail: biurokarier@wsz.edu.pl.


W celu zapoznania się z szczegółowym opisem danego tematu prosimy wybrać pozycję "Wiedza ratuje życie" 'z menu po lewej, a następnie temat prelekcji.

 

Dodatkowe informacje